Ortopedické a protetické pomůcky

1
2
3

Nestátní zdravotnické zařízení


Analýza chůze – důležitá při řešení bolesti chodidel

5429x1

Problémy s chůzí a s bolestí chodidel má v současnosti velké množství lidí. Příčiny bývají různé, spousta lidí je však neřeší, ačkoliv znepříjemňují kvalitu života. Patříte mezi ty, kteří se chtějí problémů postavit čelem a vyřešit jednou provždy? Prvním krokem, který vede ke zjištění příčiny bolesti chodidel a ke způsobu náprav, je analýza chůze a stoje.

Vyšetření chodidel na přístroji MatScan

K vyšetření chodidel slouží moderní pedografický přístroj MatScan, který dokáže provést analýzu chodidel a stoje při statickém i dynamickém zatížení.  Přístroj se skládá ze speciální nášlapné desky, která dokáže převést do počítačové podoby pomocí piezoelektrických krystalů tlaky na ploskách nohou. Hlavní výhoda přístroje spočívá v tom, že kromě číselných výstupů dokáže zobrazit také barevné spektrum.

Pro koho je vyšetření chodidel vhodné

Vyšetření chodidel pomocí speciálního profesionálního přístroje je vhodné pro všechny, které trápí bolesti chodidel nebo mají podezření, že mají ploché nohy. Ovšem nejen tito lidé vyšetření chodidel podstupují. Řada sportovců tuto analýzu podstupuje, stejně tak i některé profesní skupiny. Na základě vyšetření lze totiž přesně stanovit léčbu a zmírnit či zcela zastavit bolestit chodidel či problémy s chůzí.

 

Pomocí vyšetření lze také zjistit, je-li postoj či chůze správná, nebo zdali je třeba pracovat na zlepšení. Analýza chůze je také doporučována pro všechny, kteří mají ploché nohy, na základě výsledků lze totiž zjistit, o jak velké zploštění jde. Analýza je doporučována u lidí s cukrovkou, dokáže totiž odhalit nadměrné patologické zatížení plosek, které může být velmi problematické.

Hlavní výhody vyšetření chodidel

Samotný průběh analýzy je rychlý a nezabere příliš času, přesto však přístroj získá řadu důležitých dat. Po měření jsou získaná data archivována, je tak možné za nějakou dobu po novém měření srovnat nové výsledky s minulými a zjistit, zda došlo ke zlepšení či nikoliv. Na základě analýzy lze stanovit přesný plán korekce, plán lze také použít pro výrobu ortopedických vložek na míru. Při bolestech chodidel, způsobených plochými nohami či jinou vadou vede analýza chůze k přesnému stanovení dalšího postupu a tedy i zahájení efektivní léčky.

 

Právě tento způsob vyšetření chodidel je skvělou ukázkou toho, jak moderní přístroje dokáže urychlit a zpřesnit léčbu řady vad a onemocnění. Pokud si přesto nejste jisti, je-li pro vás vyšetření správnou volbou a zdali vám pomůže při bolestech chodidel nebo při plochých nohách, navštivte internetovou stránku firmy Ergona Opava s.r.o. Ta se řadí mezi nejerudovanější v oblasti výroby, aplikace a oprav ortopedických a protetických pomůcek a zabývá se právě analýzou chůze pomocí přístroje MatScan a v případě jakýchkoliv dotazů a nejasností vám odpoví na dotazy.

5429x25429x35429x4