Jsme nestátní zdravotnické zařízení vyrábějící ortopedicko-protetické pomůcky

DIABETICKÁ OBUV

CO MI JE / INDIKACE

Cukrovka může vést k poškození tkání dolní končetiny zvanému diabetická noha. Obuv pro diabetiky tedy představuje speciální kategorii obuvi.

KDO MI POMŮŽE / KLINICKÉ ZHODNOCENÍ

Tuto obuv v naší společnosti nevyrábíme, ale fungujeme jako výdejna.

Za tímto účelem spolupracujeme zejména se společností Baťa, a.s., jež je výrobcem profylaktické obuvi pro diabetiky MEDI, a od 14.4.2005 držitelem nové certifikace, nutné pro splnění požadavků normy ČSN 79 5600:2005. 

Obuv MEDI představuje novou generaci komfortní obuvi vyrobené podle posledních poznatků biomechaniky chůze a zásad zdravotně nezávadného obouvání. Konstrukce obuvi a použité materiály zajišťují maximální pohodlí při dlouhodobém stání a chůzi.

Tvar a provedení obuvi a vkládacích stélek MEDI byly navrženy na základě rozsáhlých antropometrických měření nohou a testovány ve spolupráci s Biomechanickou laboratoří Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a lékařskými pracovišti v ČR i zahraničí. Vývoj obuvi MEDI je realizován v rámci mezinárodního projektu EUREKA.

main_1

VLASTNOSTI DIABETICKÉ OBUVI MEDI

  • Bezešvý střih a velikost obuvi respektuje změny objemů nohou v průběhu dne.
  • Dostatek prostoru v prstové části zabraňuje deformitám prstům a lokálním tlakům.
  • Podporují správnou funkci nožní klenby.
  • Zajišťují optimální rozložení tlaků chodidla na podložku.
  • Snižují bolesti nohou a páteře při chůzi.
  • Tvarovaná patní část zlepšuje stabilitu při chůzi.
  • Nášlapná část rozkládá lokální tlaky při našlápnutí na nerovnosti povrchu.
  • Výměnné vkládací stélky MEDI jsou opatřeny antibakteriální úpravou.
  • Podšívka je opatřena antibakteriální úpravou a vytváří v obuvi příznivé mikroklima.
  • Použité materiály zlepšují tepelně izolační vlastnosti obuvi.
 

KOLIK MĚ TO BUDE STÁT

Výše finanční spoluúčasti pacientů jsou závislé na stupni postižení nohy a použitém materiálu a zda pacient přijde s doporučením lékaře či bez něj.

Pokud přijde pacient s Poukazem, finanční spoluúčast pacienta se pohybuje v rozmezí 600 - 900 Kč.

CELOROČNÍ MODELY - DÁMSKÁ OBUV

EVA NEO

model s klasickým nártem(materiál lycra - neoprén) pro tvarové přizpůsobení se deformitám nohou, odlehčená podešev se zvýrazněnými protiskluznými vlastnostmi, barva černá

eva-neo

 

ESTER

model s kombinací dvou materiálů hladké a nubukové usně, šněrovací, odlehčená podešev se zvýrazněnými protiskluznými vlastnostmi
barvy černá a hnědá

ester

DENISA

se zapínáním na suchý zip s ozdobnou přezkou umožňuje pohodlné neškrtivé zapínání boty i při vyšším nártu, odlehčená podešev se zvýrazněnými protiskluznými vlastnostmi, hladká useň v barvách bordó a černé, nubuková useň ve světle béžové

denisa

SILVA

dámské polobotky z přírodní kůže s antibakteriální podšívkou a odpruženou podešví s protiskluzovými vlastnostmi, obuv Medi je na předpis diabetologa hrazena všemi zdravotními pojišťovnami v ČR.

silva

HANKA

dámské polobotky z úsně z přírodní kůže, podšívka s antibakteriálními vlastnostmi, odpružená podešev s protiskluzem, součástí obuvi je i vkládací stélka Medi, která je vhodná nejen pro diabetiky, ale všechny, kdo enormně namáhají chodidla (pošťáci, číšníci ad.)

hanka

JITKA

dámské polobotky nejen pro diabetiky ocení všichni, kdo výrazně namáhají nohy a zvlášť chodidla, např. těhotné ženy, ženy s nadváhou nebo pošťačky a vůbec všichni, kdo chtějí chodit zdravě.

jitka

   


LETNÍ MODELY - DÁMSKÁ OBUV

ALICE

letní model s větracími otvory, zapínání na suchý zip pro vysoký nárt (materiál nubuk) odlehčená podešev se zvýrazněnými protiskluznými vlastnostmi, barva šedo-béžová

alice

   


ZIMNÍ MODELY - DÁMSKÁ OBUV

LINDA

kotníčková zateplená obuv, šněrování + boční zip, hladká useň, textilní límeček s kožíškem, barva černá, odlehčená podešev se zvýrazněnými protiskluznými vlastnostmi

linda

   


CELOROČNÍ MODELY - PÁNSKÁ OBUV

DAN

hladká useň, šněrování, odlehčená podešev se zvýrazněnými protiskluznými vlastnostmi
barva černá

dan

PAUL

hladká useň, zapínání na suchý zip, odlehčená podešev se zvýrazněnými protiskluznými vlastnostmi
barvy černá a hnědá

 paul

TOM

hladká useň nebo nubuk, šněrování, odlehčená podešev se zvýrazněnými protiskluznými vlastnostmi
barva hnědá

tom

LUKÁŠ

pánské polobotky z přírodní kůže s antibakteriální podšívkou a s podešví s protiskluzovými vlastnostmi. Boty Medi jsou vybaveny anatomicky tvarovanými vkládacími stélkami Medi, které podporují správnou funkčnost nožní klenby.

lukas

RADIM

pánské polobotky pro celoroční použití s vkládacími stélkami Medi, úsňový svršek z přírodní kůže a protiskluzová podešev pro pohodlnou a zdravou chůzi.

radim

   


Letní modely - pánská obuv

ADAM

letní model s větracími otvory, šněrování (materiál nubuk) odlehčená podešev se zvýrazněnými protiskluznými vlastnostmi, barva přírodní - světle béžová

adam

   


ZIMNÍ MODELY - PÁNSKÁ OBUV

 SAM

kotníčková zateplená obuv, šněrování, useň, barva černá, odlehčená podešev se zvýrazněnými protiskluznými vlastnostmi

sam

   

Napište nám    Zavolejte    Zavolejte - pevná