Ortopedické a protetické pomůcky

1
2
3

Nestátní zdravotnické zařízení


Ortopedické pomůcky zlepšují kvalitu života v mnoha směrech

2936x1

Společnost Ergona Opava se zabývá výrobou protéz dolních a horních končetin, ortéz, bandáží, ortopedické obuvi a dalších pomůcek, které zvyšují kvalitu života po úrazech, při specifických onemocněních nebo vrozených vadách.

Protézy dolních a horních končetin

K dosažení a usnadnění běžných denních činností musí protézy dolních a horních končetin splňovat veškeré požadavky z hlediska funkčnosti, komfortu i vzhledu.

 

Funkčnost protézy: Funkcí protézy je náhrada chybějící končetiny a možnost provádět činnosti, které pacient provozoval před amputací. Současné technologické postupy umožňují konstruovat takové protézy dolních a horních končetin, které poskytují uživateli maximální komfort.

 

Komfort protézy: Komfort je základním požadavkem na protézu. Protéza musí být jednoduchá jak na ovládání, tak na údržbu. Její používání nesmí být bolestivé ani nepohodlné.

 

Vzhled protézy: Vzhled protézy je dalším důležitým aspektem, a to zejména proto, aby bylo zařazení do běžného života co nejpříjemnější. Protézy dolních a horních končetin od Ergona Opava vypadají přirozeně jak tvarově, tak i barevně.

 

Protézy od naší společnosti umožňují včasnou integraci do společenského života a rychlý návrat k pohybovým aktivitám, kterým se pacient věnoval před amputací. Tyto protézy jsou odolné, spolehlivé, pohodlné a jednoduše ovladatelné. Samozřejmostí je i možnost úpravy protézy podle aktuálního stavu pacienta. V případě nutnosti opravy protézy je nutné tento zásah nejprve schválit revizním lékařem. Schválené opravy jsou částečně hrazeny zdravotní pojišťovnou, spoluúčast pacienta je 10%.

Ortézy dolních a horních končetin

Funkce ortézy spočívá ve stabilizaci, fixaci, podpoře nebo také kompenzaci zbylých funkcí končetin. Nejčastěji jsou aplikovány u vrozených vad, úrazů a jiných pohybových potíží. V těchto případech vyrábíme ortézy dolních a horních končetin, které vynikají zejména lehkostí, snadnou ovladatelností, stabilitou i příjemným vzhledem.

Ortopedická obuv a další ortopedické pomůcky pro lepší život

Ortopedická obuv výrazně napomáhá v řadě závažných postižení nohou. Má rovněž zásadní vliv na průběh léčby po úrazech nebo vrozených vadách a působí jako prevence vzniku dalších problémů. Velkou pozornost je také třeba věnovat výběru a konstrukci ortopedických obuvi. Ergona Opava nabízí ortopedickou obuv zhotovenou na základě individuálního zaměření, která je zásadně vyráběna z přírodních materiálů v mnoha barevných provedeních.

 

Hledáte-li kvalitní ortopedické pomůcky, které vám usnadní běžné denní činnosti, obraťte se na společnost Ergona Opava, která má v této oblasti bohaté zkušenosti. Odborníci z našeho nestátního zdravotnického zařízení Vám také rádi poradí s výběrem optimální ortopedické pomůcky, která bude řešit Váš aktuální problém. Navštivte webové stránky www.protetika-ergona.cz pro více informací.

2936x22936x32936x4